Õppekogunemisel Siil: hooldan isiklikku varustust

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Alex Ots

Varustuse, nagu hingegi eest tuleb hoolt kanda. Õppustel eriti just varustuse eest, sest muidu on hiljem hing paelaga kaelas.

Kõige tähtsam on saabaste hooldus. Kuivad jalad on peamine. Saabaste hoolduses on tähtsad kolm asja: puhastamine, kuivatamine, töötlemine määrdega (saapaviks). Kui saapaid ei ole võimalik ahju kõrval kuivatada, võta ka need magamiskotti.

Magamiskotis on võimalik kogu varustus hommikuks ära kuivatada. Kui aga magamiskott on hommikul märg ja kuivatada ei ole aega, siis ära rulli seda kõvasti kokku, vaid topi lihtsalt kotti. Esimesel võimalusel võta välja ja lase tuulduda.

Kui oled õppuste käigus endale laskepesa kaevanud, ära unusta ka labidat mullast puhastada (veega või rohuga) ja teraosale kergelt õli kanda.

Ja loomulikult relv, seda peab hooldama iga kord, kui olukord võimaldab. Ole ettevaatlik, et relvaosi ei kaoks samblasse või kaevikupõhja. Pane midagi alla ja aseta relvaosad selle peale.

Vormi pesta ei ole vaja, aga harjaga üle tõmmata, kui pori on kuivanud, oleks mõistlik. Märga vormi ära topi seljakotti, vaid ürita see ära kuivatada kas ahju ääres või magamiskotis. Seda võib veel vaja minna.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles